Par mums
Nesanāk ielogoties?

Labdarības kartiņas

Iegādājies labdarības apsveikuma kartiņu un palīdzi bērniem slimnīcās

Ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma kartiņas

Jaunums! Piedāvājam ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma apsveikumu kartiņas ar ornamentiem!

Smiekli ārstē!

Sadarbībā ar origami.lv no šiem zīmējumiem mēs piedāvājam izgatavot labdarīgas dāvanas!

E kartiņas

Eurika piedāvā uzņēmumiem izveidot flash elektroniskās apsveikuma kartiņas

Dāvātās iekārtas slimnīcām

Eurika labdarības projektu dāvātās iekārtas Latvijas bērnu slimnīcām

Lasītava

Šeit ir mūsu mazā biblioteka, par daudz un dažādām lietām

Pabarosim bērnus

Pabarosim bērnus projekta bildes un apraksts par projektu

Atbalstītāji

Firmu logo kuri vairāku gadu laikā ir atbalstījuši vai turpina atbalstīt Eurika.lv Labdarības projektus.

Ziedot

Ziedot, lai palīdzētu Eurika labdarības projektiem

Apsveikuma pantiņi

Dzejoļi Jūsu apsveikuma kartiņām un citiem apsveikumiem

E-kartiņas

Šeit variet izveidot un nosūtīt E-kartiņas

Indigo skola "Saules Bērni"

Indīgo bērnu internātskola un jaunrades centrs

Kontakti

Mob: +371 29828387
Mob: +371 29828152
Email: info@eurika.lv


Par mums

Sveiki, mēs esam brāļi Matīss un Oskars Barkovski!

Mēs abi kopā darbojamies un palīdzam cilvēkiem visā Latvijā.
Labdarības organizāciju "Eurika" izveidojām, kad man bija 14, bet Oskaram 13 gadi. Ideja par labdarību radās pavisam nejauši.

14 gadu vecumā nonācu bērnu slimnīcā, jo man bija gūžas kaula iekaisums, kura dēļ vairs nevarēju ne pastaigāt, nedz arī piecelties sēdus.

Slimnīcā mani nāca apraudzīt ārsti, un kādu dienu pie manis atnāca ārsts Pēteris Kļava, kurš teica uzmundrinošus vārdus un izteica piedāvājumu aplūkot bērnus, kuri atrodas reanimācijas nodaļā. Es piekritu šim piedāvājumam, un Pēteris Kļava mani  ratiņkrēslā aizveda uz turieni. Tuvojoties bērniem, kuri bija cietuši autoavārijās, smagi apdeguši vai  slimnīcā atradās citu smagu vainu dēļ, Pēteris Kļava stāstīja, ka pret savu dzīvi, man vēl jaunam esot, jāattiecas uzmanīgi un piesardzīgi!

Tajā dienā man nācās redzēt kā par savu dzīvību cīnās mana vecuma jaunieši, no kā man radās ļoti lielas pārdomas – ka var būt arī citādāk.


Kad gulēju palātā, man prātā nāca daudz domu: "Es šeit esmu gandrīz vesels, taču tepat netālu atrodas bērni, kuri cīnās par savu dzīvību! Arī ārsti cīnās par viņu dzīvībām, un šie cilvēki atdotu visu, lai vēlreiz būtu veseli!"

Tajā brīdī es ļoti augstu novērtēju savu veselību, un man radās jautājums - Kā palīdzēt šiem bērniem? Vienalga kā - ar zālēm vai ar kādām iekārtām, bet noteikt ir veids, kā viņiem var palīdzēt!

Pēc mēneša, kad jau biju mājas, runāju ar Oskaru. Viņš vienmēr atbalsta manas idejas, un vienojāmies, ka sāksim darīt kaut ko lietas labā. Pirmā doma bija krāt naudu, taču vēlāk radās doma, ka varbūt ir kāds, kas varētu palīdzēt ar ziedojumu. Mēs izsūtījām dažām firmām piedāvājumus atbalstīt šo ideju, līdz kamēr kāda firma izteica domu, ka viņi labprāt iegādātos manu zīmējumu "Sniegavīriņu" kā apsveikuma kartiņu. Tā radās piedāvājums, kas sāka attaisnot mūsu cerības.

Pirmajā gadā iegādājāmies iekārtu, kura veic zāļu injekciju precīzās devās, un to dara atkārtoti. Piemēram, mazam zīdainim nepieciešams 1ml zāles ik pēc  1h. Šī iekārta spēj to nodrošināt - stundas laikā tiks automātiski injecēts 1ml zāles.

Pienākot nākamajam gadam, saņēmām zvanu no šī paša uzņēmuma ar vēlmi vēlreiz iegādāties labdarības apsveikuma kartiņas. Mēs ar Oskaru nebijām plānojuši šo ideju atkārtot, taču izlēmām turpināt projektu, kamēr cilvēki vēlēsies palīdzēt!

2009. gadā par mums sāka interesēties daudzi ārzemju un Latvijas mediji.
"NewYork Times", "Economix", Zviedrijas televīzija, Somijas televīzija, Norvēģijas lielākais laikraksts "Aftenposten", Norvēģijas laikraksts "Allers", kā arī Latvijas mediji "Diena", "Neatkarīgā Rīta Avīze", LTV, LR, Radio Capital FM, Eiropas hitu radio, portāls Jelgavas vēstnesis.

Tagad jau pagājuši vairāki gadi, tāpēc vēlos izteikt lielu paldies visiem cilvēkiem, kuri atbalstīja šo projektu, un joprojām to dara. Ļoti liels paldies par to, ka palīdzat!
Paldies par to, ka palīdzējāt piepildīt šo mazo sapni, un paldies par to, ka spējāt piepildīt to daudzo bērnu sapņus, kuri atrodas slimnīcās, kā arī to trūcīgo bērnu priekus, kuri saņem pārtikas palīdzību no ziedotājiem!
Liels paldies!
    Papildus sadaļasPar mums

Atbalsti Eurika labdarības projektus ar ziedojumu, dari to šeit->
Aicinām iegādāties Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, aplūkot kartiņas variet šeit.->