2015. gada dāvātās iekārtas BKUS
Nesanāk ielogoties?

Par mums

Fonds „Eurika” un kā mēs uzsākām labdarības projektus

Labdarības kartiņas

Iegādājies labdarības apsveikuma kartiņu un palīdzi bērniem slimnīcās

Ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma kartiņas

Jaunums! Piedāvājam ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma apsveikumu kartiņas ar ornamentiem!

Smiekli ārstē!

Sadarbībā ar origami.lv no šiem zīmējumiem mēs piedāvājam izgatavot labdarīgas dāvanas!

E kartiņas

Eurika piedāvā uzņēmumiem izveidot flash elektroniskās apsveikuma kartiņas

Lasītava

Šeit ir mūsu mazā biblioteka, par daudz un dažādām lietām

Pabarosim bērnus

Pabarosim bērnus projekta bildes un apraksts par projektu

Atbalstītāji

Firmu logo kuri vairāku gadu laikā ir atbalstījuši vai turpina atbalstīt Eurika.lv Labdarības projektus.

Ziedot

Ziedot, lai palīdzētu Eurika labdarības projektiem

Apsveikuma pantiņi

Dzejoļi Jūsu apsveikuma kartiņām un citiem apsveikumiem

E-kartiņas

Šeit variet izveidot un nosūtīt E-kartiņas

Indigo skola "Saules Bērni"

Indīgo bērnu internātskola un jaunrades centrs

Kontakti

Mob: +371 29828387
Mob: +371 29828152
Email: info@eurika.lv


Dāvātās iekārtas slimnīcām / 2015. gada dāvātās iekārtas BKUS

2015. gada dāvātās iekārtas BKUS

Pārdodot bērnu zīmētas Ziemassvētku labdarības apsveikuma kartiņas un pateicoties ziedotāju atsaucībai, biedrībai „Eurika” šogad izdevās savākt līdzekļus retromolāram intubācijas endoskopam, elpceļu sekrētu atklepošanas iekārtai un četrām speciālām bērnu gultiņām priekš Rīgas Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas Reanimācijas nodaļas. Dāvātā aprīkojuma kopējā vērtība bija vairāk nekā 27 000 Eiro.

„Visu mūsu ārstu un māsiņu vārdā es gribu Eurikai un tās atbalstītājiem, kurus es diemžēl visus nepazīstu, pateikt lielu paldies par visām sarūpētām aparatūrām un gultiņām, jo bez tām mūsu darbs būtu daudz, daudz grūtāks un arī mūsu bērnu veselība neatgrieztos tādā līmenī, kādā šobrīd mēs jau esam to pieraduši redzēt.” saka bērnu slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārdziņa

Retromolārs intubācijas endoskops nodrošina elpceļu caurlaidību bērniem ar augšējo elpceļu pataloģijām, ar sejas un mutes dobuma apdegumiem, pēc sejas traumām, vai citās akūtas situācijās. Pārsvarā tie ir dēļ iedzimtām slimībām, kad ir pārāk mazi žoklīši, vai nespēja atvērt muti un bērniem vajag palīdzēt makslīgi viņus uzturēt, jo elpošana ir apstājusies. Kad ar parastajiem aparātiem nevar atvērt elpošanas ceļus, tad šis ļoti smalkais optiskais instruments palīdz tieši netraumatiski apiet elpošanas ceļu pretestību un ievietot caurulīti tieši plaušās, atsākt elpināt un izglābt bērnam dzīvību. Intubācijas komplekts tika iegādāts, Eurikai sadarbojoties ar Bērnu slimnīcas fondu.

Savukārt, dāvātā elpceļu sekrētu aizvadīšanas iekārta ir nepieciešama kritiski slimiem bērniem, kuri paši nespēj atklepot sekrētus, kuriem ir iedzimtas deģeneratīvas slimības vai bērniem ar mugurkaula traumām.

„Kad pie mums nodaļā bija bērni ar spinālajām traumām, kuriem bija lauzti kaklu skriemeļi, muskuļi vairs nedarbojās un viņi paši vairs nevarēja normāli ieelpot un izelpot, tad mēs bijām ļoti pateicīgi, ka mums jau bija pieejams šis aparāts” paskaidro Arta Bārdziņa.

Zīdaiņu gultiņas, kas līdz šim tika lietotas Bērnu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā, bija gandrīz 40 gadus vecas, morāli novecojušas, tās bija bez siltumizolācijas, un tām nebija speciālu stiprinājumu vitālo funkciju novērošanas iekārtām un zāļu ievades ierīcēm transportēšanas laikā uz izmeklējumiem un operāciju bloku. Pacientu un medicīnas personālu ērtībām tika iegādātas četras mobilās zīdaiņu gultiņas ar termoregulāciju, nolaižamām sānu malām, centrālo bremžu sistēmu, kā arī speciālu nakts apgaismojumu.

„Ļoti būtiski ir arī šie nosegtie gultu gali, kas pasargā no liekas gaisa plūsmas, jo bērni pret tām ir ļoti jūtīgi it sevišķi bērni pēc apdegumiem. Šīs komplektācijas gultiņas ir domātas bērniņiem līdz 2-3 gadiņiem, un tā arī ir lielāka daļa no bērniem, kuri pie mums reanimācijā nonāk pēc apdegumiem.” Arī par šīm gultņām Arta Bārdziņa ir priecīga, jo pēdējo 3 gadu laikā ar Eurikas palīdzību Bērnu slimnīcas reanimācijas nodaļa ir pilnībā noaminītas gultiņas visu vecumu bērniem.

„Milzīga pateicība visiem cilvēkiem, kuri piedalījās mūsu slimnīcas un reanimācijas nodaļas ārstēšanas tehnoloģiju atbalstīšanā. Un tiešām iegādātas ir ultra modernas, ekskluzīvas un ļoti vajadzīgas lietas”, saka Bērnu slimnīcas reanimācijas nodaļas ārts Pēteris Kļava.

Jo īpašs paldies mazajiem māksliniekiem un viņu skolotājiem par iesūtītajiem zīmējumiem. Katru gadu Eurikai tiek iesūtīti vairāk nekā 1000 bērnu un mākslinieku zīmējumi, un tagad pat no Nepālas un Brazīlijas.

 

<- Atpakaļ
Atbalsti Eurika labdarības projektus ar ziedojumu, dari to šeit->
Aicinām iegādāties Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, aplūkot kartiņas variet šeit.->