2014.gadā elpināšanas aparāts un 3 gultiņas
Nesanāk ielogoties?

Par mums

Fonds „Eurika” un kā mēs uzsākām labdarības projektus

Labdarības kartiņas

Iegādājies labdarības apsveikuma kartiņu un palīdzi bērniem slimnīcās

Ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma kartiņas

Jaunums! Piedāvājam ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma apsveikumu kartiņas ar ornamentiem!

Smiekli ārstē!

Sadarbībā ar origami.lv no šiem zīmējumiem mēs piedāvājam izgatavot labdarīgas dāvanas!

E kartiņas

Eurika piedāvā uzņēmumiem izveidot flash elektroniskās apsveikuma kartiņas

Lasītava

Šeit ir mūsu mazā biblioteka, par daudz un dažādām lietām

Pabarosim bērnus

Pabarosim bērnus projekta bildes un apraksts par projektu

Atbalstītāji

Firmu logo kuri vairāku gadu laikā ir atbalstījuši vai turpina atbalstīt Eurika.lv Labdarības projektus.

Ziedot

Ziedot, lai palīdzētu Eurika labdarības projektiem

Apsveikuma pantiņi

Dzejoļi Jūsu apsveikuma kartiņām un citiem apsveikumiem

E-kartiņas

Šeit variet izveidot un nosūtīt E-kartiņas

Indigo skola "Saules Bērni"

Indīgo bērnu internātskola un jaunrades centrs

Kontakti

Mob: +371 29828387
Mob: +371 29828152
Email: info@eurika.lv


Dāvātās iekārtas slimnīcām / 2014.gadā elpināšanas aparāts un 3 gultiņas

2014.gadā elpināšanas aparāts un 3 gultiņas

2014. gadā par saziedotiem līdzekļiem Rīgas bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcai dāvājām ļoti nozīmīgas un svarīgas iekārtas - 3 bērnu gultiņas, kā arī modernu un reanimācijas nodaļā ļoti nepieciešamu elpināšanas iekārtu. Ārsts Pēteris Kļava uzsver, ka šī elpināšanas iekārta reanimācijas nodaļā pēc nepieciešamības ir kā iekārta nr.1, tā ir kā reanimācijas nodaļas sirds, vai līdzībās runājot, kā mašīnai motors.

 

Slimnīcas reanimācijas nodaļā visbiežāk ārstējas bērni, kas cietuši nelaimes gadījumos. Piemēram, 17 gadus jauns puisis guļ komā pēc tam, kad centās palīdzēt dzēst kaimiņa degošo māju un uzkāpa virsū elektrības vadiem. Tajā brīdī neviens neattapās viņu noraut nost no vadiem un viņam smadzenes pārkarsa, izraisot komu un neviens nezin vai un kad no tās viņš vēl pamodīsies.

 

Vai cits gadījums - jauns puika lecot seklā dīķī, ietriecās ar galvu zemē un pārlauza kaklam divus skriemeļus. Ārsti vērtē situāciju kā ļoti smagu un būs nepieciešami visi spēki, lai viņam palīdzētu. Puika nespēj ne runāt, ne īsti elpot, nedz arī padzerties vai pakustēties. Visu, ko viņš var izdarīt, ir pakustināt galvu, atbildot Jā vai Nē. 

Tā ir ikdiena reanimācijas nodaļā un tas ir veids kā vienkārši pastāstīt, cik iekārtas ir nozīmīgas. Biedrība ”Eurika”, pateicoties ziedotājiem, ir spējusi dāvāt ļoti daudz iekārtas slimnīcām visā Latvijā, visvairāk iekārtu ir dāvātas tieši Rīgas Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas Reanimācijas nodaļai. Un visas dāvātās iekārtas tiek lietotas dien dienā. Ārsts Pēteris Kļava stāsta, ka 2007. gadā dāvātais portatīvais elpināšanas aparāts tiek lietots ļoti intensīvi un nepārtraukti. Iekārtas ik palaikam tiek aizdotas arī blakus nodaļām, piemēram, Jaundzimušo nodaļai. Biedrība ”Eurika” ir dāvājusi vēl divas šādas līdzīgas iekārtas speciāli paredzētas jaundzimušajiem bērniem 2011. un 2012. gadā.

 

Šogad dāvātais elpināšanas aparāts ir specifisks un moderns, tas šo vārdu tiešā nozīmē ir bērnu dzīvību glābējs. Pats aparāts nodrošina 8 dažādus elpināšanas režīmus, turklāt aparāts spēj pielāgoties paša pacienta elpošanai, tas spēj pieelpināt nepieciešamo skābekļa daudzumu, ja ir radies tā izsīkums. Aparāts nepārtraukti uzrāda 24 plaušu elpošanas mērījumus un elpināšanas kontrolēšanas parametrus. Papildus tam, ir iespējams skābeklim klāt piejaukt zāles, un šādi pacients var uzņemt speciāli plaušām paredzētās zāles caur elpošanu. Cena, par kādu iegādājāmies šo aparātu, ir 7 150 Eiro.

 

Arī šogad dāvātās trīs gultiņas ir ļoti noderīgas un modernas, tām ir elektriski regulējams lifts ar vairākiem līmeņiem un pacienti paši ar speciālu pulti var regulēt sev vēlamo gultas sēdumu. Gultiņu kopējā cena ir 6 700 Eiro.

               
Kopā 2014. gadā tika iegādātas un dāvātas iekārtas 13 850 Euro vērtībā.
Esam ļoti priecīgi par atbalstu un pateicīgi uzņēmumiem par iegādātājām Ziemassvētku apsveikuma kartiņām, kā arī būsim ļoti pateicīgi par atbalstu arī turpmāk!

Sirsnīgs paldies visiem atbalstītājiem!

Matīss un Oskars Barkovskis

 

<- Atpakaļ
Atbalsti Eurika labdarības projektus ar ziedojumu, dari to šeit->
Aicinām iegādāties Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, aplūkot kartiņas variet šeit.->